Krzysztof Lipiński

Lenkija

Profesorius Krzysztof Lipiński dirba Varmijos ir Mozūrų universiteto Olštyne, Gyvūnų biologinės inžinerijos fakultete, Gyvūnų mitybos ir pašarų mokslų skyriuje.

Jis yra 125 originalių mokslo darbų, įskaitant keturias knygas ir apie 322 publikacijas visuomenei bei bukletus, autorius ir bendraautorius.

Pagrindinės profesoriaus Lipiński mokslinių tyrimų sritys – monogastrinių gyvūnų mityba, ypač – baltymų ir energijos šaltiniai kiaulių ir paukščių racionuose, o taip pat pašarų priedų veiksmingumas. Savo tyrimuose profesorius Lipiński įvertino atrinktų žaliavinių medžiagų tinkamumą racionams ir nustatė įvairių papildų ir priedų, įskaitant fermentus, probiotikus, prebiotikus, vaistinius augalus ir mineralų organines formas, poveikį.

Jo tyrimų sritis taip pat apėmė įvairių pašarų priedų bei pašarinių medžiagų apdirbimo metodų įtaką skrandžio ir žarnyno morfologijai ir monogastrinių gyvūnų sveikatos būklei.

Tyrimuose su kiaulėmis ir paukščiais jis įvertino organizmo antioksidantų būklę, įvairių veiksnių, tokių kaip šilumos stresas, mikotoksinai ir riebalų kokybė, poveikį fermentams antioksidantams ir jų kiekiui organizme. Jis taip pat tyre natūralių antioksidantų (vitaminų, polifenolių) įtaką produktyvumui, sveikatos būklei ir mėsos kokybei.

Kvalifikacija: 1985-1990 Gyvūnų mokslų studijos, Žemės ūkio ir Technologijų universitetas Olštyne, M.Sc.; 1994 PhD Žemės ūkio mokslai, Žemės ūkio ir Technologijų universitetas Olštyne; nuo 1989 – mokslininkas Gyvūnų mitybos ir pašarų mokslų skyriuje, Varmijos ir Mozūrų universitete Olštyne. Dabartinė pozicija: mokslininkas Gyvūnų mitybos ir pašarų mokslų skyriuje, UWM.
Patirtis: 30 metų patirtis gyvūnų mitybos tyrimuose.